Archiwa autora: admin

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich

16 lutego 2017 roku, w siedzibie komendy miejskiej PSP w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość przekazania obowiązków komendanta miejskiego. Z tym dniem, po 32 latach służby przeszedł na zaopatrzenie emerytalne komendant miejski PSP w Piekarach Śląskich bryg. Przemysław Pieniężny. Z dniem 17 lutego, śląski komendant wojewódzki PSP powierzył obowiązki komendanta miejskiego PSP w Piekarach Śląskich mł. bryg. Tomaszowi Dziechciarzowi, dotychczasowemu dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej w Katowicach – Piotrowicach.

Podziękowania za służbę, wzorową postawę, autorytet i profesjonalizm dla bryg. Przemysława Pieniężnego oraz życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie mł. bryg. Tomaszowi Dziechciarzowi, w imieniu śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP złożył st. bryg. Bogdan Jędrocha – zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego.

Zdanie obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

16 lutego 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy, odbyła się uroczystość zdania obowiązków Komendanta Miejskiego  Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej st.bryg. mgr inż. Tomasza Kościowa i przyjęcia pełnienia obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej przez kpt. mgr inż. Zbigniewa Gnacika.
Po uroczystym pożegnaniu się ze sztandarem, odchodzący komendant złożył meldunek o zdaniu swoich obowiązków Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. mgr. inż. Arkadiuszowi Biskupowi a kpt. mgr inż. Zbigniew Gnacik o przyjęciu pełnienia obowiązków Komendanta Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

Konkurs kalendarzowy 2018

Informujemy, że Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2018 rok.

Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Wyłonienie zwycięzców nastąpi 14 i 16 maja 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej www.straz.gov.pl i w mediach społecznościowych KG oraz w czerwcowym numerze czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

Nagrody zostaną wręczone przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w szkole laureatów podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach.

Więcej informacji pod adresem:

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Konkurs-kalendarzowy-2018/idn:36490