Wypadek samochodowy

W dniu 24.08.2014 roku Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie na numer alarmowy 112  o zderzeniu dwóch samochodów osobowych przy ul. Staszica. Przed przybyciem zastępów PSP na miejscu był patrol Policji. Po przybyciu na miejsce zastępów PSP stwierdzono zderzenie 2 samochodów osobowych: Nissan Sunny i VW Polo. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji z wraku Nissana trzech osób. Dwie osoby o nie ustalonej tożsamości zostały bezpośrednio przekazane przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Czynności reanimacyjne podjęte przez Zespół Ratownictwa Medycznego u poszkodowanej kobiety okazały się nieskuteczne, lekarz stwierdził zgon. Trzeciej z poszkodowanych osób z Nissana  Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej udzielili strażacy PSP i następnie przekazali poszkodowanego ZRM. U kierującego pojazdem VW Polo przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon, przeprowadzając badanie w samochodzie (wraku). ZRM odwiózł poszkodowanych do szpitala w Dąbrowie Górniczej i Sosnowca. Na miejsce zdarzenia w celu przeprowadzenia dalszych czynności przybył prokurator.

Pożar poddasza

W dniu 22.08.2014 Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie na numer alarmowy 998 o zadymieniu na poddaszu  budynku wielorodzinnym przy ul. Warszawskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar poddasza budynku dwukondygnacyjnego – ogniem objęte było całe poddasze. Po wstępnym rozpoznaniu ustalono, iż wszyscy mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem.  Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wewnątrz – klatka schodowa i z zewnątrz budynku z drabiny SD-37 – na dach budynku. Z uwagi na wysoką temperaturę i bardzo silne zadymienie, nie było możliwe skuteczne prowadzenie działań od wewnątrz (zagrożenie dla ratowników, drewniane schody, stropy). Następnym utrudnieniem była konstrukcja i pokrycie dachu (deski,  kilka warstw papy, które były pokryte blachą trapezową oraz nagromadzone duże ilości makulatury, mebli i starego sprzętu AGD). Uniemożliwiło to skutecznie podania prądu na ognisko pożaru. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki.  Kolejnym etapem było wykonanie otworu w bocznej ścianie budynku na wysokości poddasza, celem lepszego dotarcia do źródła pożaru i podaniu prądu piany ciężkiej. Następnie działania polegały na rozbiórce konstrukcji dachu i dogaszeniu pożaru. Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiono do zabezpieczenia budynku za pomocą plandeki uzyskanej od MOD Dąbrowa Górnicza. Miejsce zdarzenia przekazano Policji, która wraz ze Strażą Miejską ma zabezpieczyć obiekt oraz będzie prowadzić dochodzenie ustalające przyczynę pożaru.

IV Mistrzostwa Polski Strażaków w siatkówce plażowej

IV Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siatkówce Plażowej rozpoczynają się w dniu 12 czerwca o godzinie 9.00 na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych „Pogoria” w Dąbrowie Górniczej przy ul. Letniej 9.   (PARK ZIELONA)

plakat01

Pierwszy dzień zawodów to mecze eliminacyjne, natomiast drugi dzień sportowych zmagań to mecze finałowe. Wszystkim tym, którzy w piątek staną na podium, gratulacje i nagrody wręczy nie kto inny jak Zbigniew Bródka – złoty medalista z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, który na co dzień pracuje jako strażak w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Możliwość spotkania z mistrzem  >>>czytaj tutaj<<<

Napisali o tym :  >>czytaj tutaj<<,    >>czytaj tutaj<<

plakat01

.              . …..mistrzostwa – info – foto…>>>czytaj tutaj<<<….

spotkania z mistrzem Olimpijskim                   >>>czytaj tutaj<<<