IV Mistrzostwa Polski Strażaków w siatkówce plażowej

IV Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siatkówce Plażowej rozpoczynają się w dniu 12 czerwca o godzinie 9.00 na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych „Pogoria” w Dąbrowie Górniczej przy ul. Letniej 9.   (PARK ZIELONA)

plakat01

Pierwszy dzień zawodów to mecze eliminacyjne, natomiast drugi dzień sportowych zmagań to mecze finałowe. Wszystkim tym, którzy w piątek staną na podium, gratulacje i nagrody wręczy nie kto inny jak Zbigniew Bródka – złoty medalista z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, który na co dzień pracuje jako strażak w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Możliwość spotkania z mistrzem  >>>czytaj tutaj<<<

Napisali o tym :  >>czytaj tutaj<<,    >>czytaj tutaj<<

plakat01

.              . …..mistrzostwa – info – foto…>>>czytaj tutaj<<<….

spotkania z mistrzem Olimpijskim                   >>>czytaj tutaj<<<

Dzień Strażaka 2014

W piątek 9 maja w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej dąbrowscy strażacy ( Państwowej Straży Pożarnej i przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ), a także przedstawiciele instytucji, urzędów i firm, którzy na co dzień współpracują i wspierają, obchodzili „ strażackie święto” . W uroczystościach uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbrygadier Marek Rączka, Senator RP jednocześnie wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  generał brygadier Zbigniew Meres, parlamentarzyści oraz władze samorządowe miasta  oraz kierownictwo dąbrowskiej jednostki PSP. Dzień Strażaka (Patron-św.Florian, 4 maja też międzynarodowy dzień strażaka) to okazja do przekazania strażakom słów podziękowań, wyróżnień i odznaczeń za codzienną realizację postawionych zadań. To także dzień podziękowań dla osób czynnie wspierających ochronę przeciwpożarową. Tak też było w piątkowe przedpołudnie >>> czytaj <<<

Napisali o nas >>> dabrowagornicza.naszemiasto.pl<<<

Zobacz galerię >>>tutaj<<

Szkolenie dowódców OSP

Rozpoczęto nabór na szkolenie dowódców OSP >>>patrz harmonogram<<<

 harmonogram kursu d-ców OSP

Zakończenie szkolenia dowódców OSP, egzamin końcowy zaliczyło 11 osób. Kurs realizowany wg programu szkolenia >>>czytaj tutaj<<<. Ukończenie szkolenia uprawnia do kierowania działaniami ratowniczymi prowadzonymi przez zastępy ratownicze OSP.