Tel: 500-295-021,(32)292-00-94, 515-292-536

Tel: (32) 765-01-87, 509-257-049, 509-257-051

Tel: 602-644-048

Grzegorz Baranowski, ul. Urszuli 2A Kędzierzyn Koźle
Tel: 606-692-449

ZAKOŃCZONY I TURNIEJ PIŁKARSKI SŁUŻB RATOWNICZYCH MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA

W sobotę 18  lipca br. w siedzibie  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie odbył się I PIŁKARSKI TURNIEJ SŁUŻB RATOWNICZYCH MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży pożarnej. Pod hasłem Na boisku rywalizacja – w służbie mobilizacja” w szranki stanęły drużyny Policji (KM Policji), Straży Miejskiej (SM), Pogotowia Ratunkowego(PR) oraz Państwowej Straży Pożarnej (KMPSP).

plakat_I_Turniej_Piłkarski

Organizatorzy podkreślali, że prócz sportowego charakteru impreza miała również wymiar integracyjny środowiska ratowniczego, którego celem było pogłębienie wzajemnych relacji na linii zawodowej oraz podniesienie skuteczności współdziałania poszczególnych służb w trakcie wspólnie prowadzonych działań ratowniczych. Nawiązując do hasła przewodniego przypomnieli, że w przeciwieństwie do boiska na miejscu zdarzenia tworzymy jedną drużynę i gramy do jednej bramki

Otwarcia turnieju dokonał gospodarz imprezy Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej st. bryg. Tomasz Kościow zachęcając drużyny do zdrowej sportowej rywalizacji. Głos zabrali również Wiceprezydent Miasta Pan Damian Rutkowski oraz Komendant Miejski Policji insp. Artur Klimek. Potyczki wzbudzały wiele emocji w śród rodzin i kolegów z rodzimych formacji które głośnym i gorącym dopingiem zagrzewały do walki swoich zawodników.

Po rozgrywkach fazy grupowej w meczu finałowym zmierzyły się drużyna Pogotowia Ratunkowego z drużyną Policji. Ostatecznie reprezentacja KM Policji zajęła zaszczytne I miejsce, II miejsce przypadło reprezentacji Pogotowia Ratunkowego. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna zmiany II z KM PSP . Tuż za podium uplasowała się drużyna zmiany III z KM PSP.

W trakcie rozgrywek, z pośród wszystkich zawodników, wyłonieni zostali najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz turnieju. „Najlepszym Strzelcem Turnieju”, okazał się być reprezentant Policji Maciej Kijas zapisując na swoim koncie 8 bramek. Z kolei najskuteczniejszym golkiperem okazał się Piotr Szwedziński z reprezentacji Pogotowia Ratunkowego zdobywając tytuł „Najlepszego Bramkarza Turnieju”. Dyplomem Fair Play za sportowe i honorowe zachowanie wyróżniona została drużyna zmiany I z KM PSP.

Każdej z drużyn wręczony został pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i pamiątkowymi statuetkami, ufundowanymi przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Za pomoc w organizacji turnieju specjalne podziękowania dla:

Firmy Ecom Sp.j. (Marian Kotowski, Paweł Kotowski, Małgorzata Pawlak) z Dąbrowy Górniczej przy ul. 11 Listopada 1,