„Dąbrowskie Służby Mundurowe Dzieciom” – „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”

gallerygallerygallery

 

Z a nami II edycja mundurowego pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, pod hasłem „Dąbrowskie Służby Mundurowe Dzieciom” przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” Organizatorami były Państwowa Straż Pożarna oraz KM Policji w Dąbrowie Górniczej, wraz z działającymi  w obydwu strukturach związkami zawodowymi.

2 czerwca na terenie CSiR przy ul. Letniej w Dąbrowie Górniczej, od godziny 10.30 na dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw i konkursów edukacyjnych propagujących zasady  bezpiecznych zachowań w śród dzieci i młodzieży   a w nich m.in. prezentacja wyposażenia, sprzętu i uzbrojenia osobistego używanego na co dzień w obydwu formacjach, pokaz ratownictwa drogowego, pokaz technik interwencji i samoobrony, pokaz ratownictwa medycznego, symulator dachowania itp. W trakcie trwania imprezy, dzieci znajdowały odpowiedzi na pytania: jak bezpiecznie jeździć rowerem, jak zachować się w trakcie pożaru, jak udzielić pierwszej pomocy. Piknik uświetnił pokaz Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z OSP Ząbkowice, w trakcie którego dzieci chętnie bawiły się  z czworonożnymi członkami Grupy.  W ten piękny i słoneczny dzień, na głodnych czekała kiełbaska z grilla a pragnienie gasiła krystalicznie czysta woda którą zapewniły Dąbrowskie Wodociągi. Do wspólnej zabawy włączyli się również pies Marshall – strażak z psiego patrolu i pies Sznupek – policjant, którzy dopingowali uczestników takich konkursów jak; konkurs rysunkowy, wiedza o ruchu drogowym, rowerowy tor przeszkód, strzelanie z łuki i wiatrówki, wyjazd do pożaru, rodzinna straż pożarna. W zaprojektowaniu indywidualnego wyglądy swojego wakacyjnego plecaka lub parasola na deszczowe dni, pomagał  Ośrodek Pracy Twórczej .

To wspólne przedsięwzięci sprawiło, że na twarzach wielu dzieci zagościł bezcenny uśmiech, którego naszym milusiński życzymy na co dzień.

 

 

gallerygallery